Till startsidan
Till startsidan

Mingel och jobbchans

Den 25 februari 2026 arrangeras Mingel och Jobbchans i Forshaga Folkets hus. Det är ett avslappnat rekryteringsevent där arbetssökande och lokala företag får möjlighet att mötas på ett personligt och enkelt sätt.

Mingel och Jobbchans vänder sig till dig som söker sommarjobb eller extrajobb, till dig som är nyfiken på arbetsmarknaden och vill knyta kontakter inför framtiden, samt till företag som vill möta potentiella medarbetare. Här står samtalet och det personliga mötet i centrum, utan krav på formella intervjuer eller omfattande ansökningsprocesser.

Syftet med evenemanget är att skapa en låg tröskel för kontakt mellan arbetssökande och arbetsgivare. Genom samtal och möten på plats ges möjlighet att ställa frågor, presentera sig och skapa värdefulla kontakter.

Tid och plats

När: 25 februari 2026, klockan 14.00–16.00
Var: Forshaga Folkets hus

För företag

Företag som är intresserade av att delta och möta framtida medarbetare är välkomna att höra av sig till Selma Hodzic på selma.hodzic@forshaga.se

Dela denna information:

Tipsa en kompis

Sidan publicerad:

blå bakgrund rosa text mingel och jobbchans

Sidan uppdaterad:

2026-02-18