Till starsidan
Till starsidan
2022-11-08
Del av gamla vägen mellan Forshaga-Deje helt avstängd vecka 46-50
Trafikverket ska byta två vägtrummor på väg 734 strax norr om bron över till Östra Deje. En bit av vägen kommer då att vara helt avstängd mellan den 14/11-16/12.
Läs mer om Del av gamla vägen mellan Forshaga-Deje helt avstängd vecka 46-50

Vård och omsorg

Vård- och omsorgsförvaltningen sköter kommunens hälso- och sjukvård, äldreomsorg samt ger stöd till invånare med olika typer av funktionshinder.

E-post till personal enligt principen: fornamn.efternamn@forshaga.se

Patricia Henriksson
Områdeschef, t.f. vård- och omsorgschef
Ansvar: LSS, socialpsykiatri, HSL, myndighetsutövning, anhörigstöd
Telefon: 054-17 20 99
E-post: patricia.henriksson@forshaga.se

Anna-Lena Perman
Områdeschef, t.f. vård- och omsorgschef
Ansvar: Äldreomsorg, administrativ enhet, husansvar Lintjärn
Telefon: 054-17 22 46
E-post: anna-lena.perman@forshaga.se

Sangrid von Zedtwitz-Liebenstein
Ansvar: Nämndsekreterare
Telefon: 054-17 20 52
E-post: sangrid.zedtwitz@forshaga.se

Jonas Johansson
Systemadministratör
Ansvar: IT vård och omsorg
Telefon: 054-17 23 38
E-post: jonas.johansson@forshaga.se

Kjell Alperud
Förvaltningsekonom/controller
Ansvar: Ekonomi
Telefon: 054-17 23 07
E-post: kjell.alperud@forshaga.se

Ing-Marie Fritzson
Medicinskt Ansvarig Sjuksköterska (MAS)
Ansvar: Övergripande ansvar för hälso- och sjukvård, lex Maria
Telefon: 054-17 23 78
E-post: ing-marie.fritzson@forshaga.se

Camilla Karlsson
Socialt ansvarig samordnare (SAS)
Ansvar: Ansvar för insatser enligt socialtjänstlagen (SoL), lex Sarah
Telefon: 054-17 23 16
E-post: camilla.karlsson@forshaga.se

Caroline Eriksson
Medicinskt Ansvarig Rehabilitering (MAR)
Ansvar: Övergripande ansvar för rehabilitering och hjälpmedel, lex Maria
Telefon: 054-17 23 55
E-post: caroline.eriksson@forshaga.se

Therese Weng
Enhetschef
Ansvar: Projektledare & kvalitetssamordnare
Telefon: 054 - 19 24 33
E-post: therese.weng@forshaga.se

Bernt Fagrell
Enhetschef
Ansvar: Sjuksköterskor, distriktsjuksköterskor, arbetsterapeuter, sjukgymnaster, hjälpmedel, demensteam, boendestöd, vård/stödsamordning, socialpsykiatri
Telefon: 054-17 21 23
E-post: bernt.fagrell@forshaga.se

Johanna Hissa
Enhetschef
Ansvar: Särskilt boende Forshaga, Lintjärn
Telefon: 054-17 23 13
E-post: johanna.hissa@forshaga.se

Jennie Pontinder
t.f. enhetschef
Ansvar: Särskilt boende Forshaga, Lintjärn
Telefon: 054 - 17 21 55
E-post: jennie.pontinder@forshaga.se

Johan Månsson
Enhetschef
Ansvar: Särskilt boende Deje, Ullerudsgården
Telefon: 054 - 17 21 93
E-post: johan.mansson@forshaga.se

Ann-Louise Wall
Enhetschef
Ansvar: Hemtjänst Forshaga distrikt 3-4-7
Telefon: 054-17 23 29
E-post: ann-louise.wall@forshaga.se

Charlotta Svedlund Olsson
Enhetschef: Hemtjänst Forshaga distrikt 5 - 6, nattpatrull
Telefon: 054 - 17 20 59
E-post: charlotta.svedlund-olsson@forshaga.se

Mari Johansson
Enhetschef
Ansvar: Hemtjänst Deje distrikt 0-1-2
Telefon: 054-17 21 27
E-post: mari.johansson@forshaga.se

Ann-Kristin Rask
Enhetschef
Ansvar: Hemtjänst Deje distrikt 0-1-2
Telefon: 0552-446 77
E-post: ann-kristine.rask@forshaga.se

Charlotta Hjelm
Enhetschef
Ansvar: Vaktmästare, LSS, boende enligt LSS
Telefon: 054-17 23 32
E-post: charlotta.hjelm@forshaga.se

Tony Skoglund
Enhetschef
Ansvar: Personlig assistans
Telefon: 054-17 23 40
E-post: tony.skoglund@forshaga.se

Ingmarie Thyr
T.f. enhetschef
Ansvar: Boende enligt LSS/psykiatri, personlig assistans
Telefon: 054-17 20 66
E-post: ingmarie.thyr@forshaga.se

Terese Christiansen
Enhetschef
Ansvar: LSS/dagverksamhet, korttidsboende LSS, kontaktpersoner
Telefon: 054-17 20 71
E-post: terese.christiansen@forshaga.se

 

Text

Dela denna information:

Tipsa en kompis

Sidan uppdaterad: av

Sidan uppdaterad:

2022-10-20