Till starsidan
Till starsidan
Till starsidan
Till starsidan
Till starsidan
2022-05-16
Störning Klarälvsbanan 17 maj
Planerat arbete med installation/montering av cykelräknare som sker norr om överfarten gamla vägen mot Deje gör framkomligheten där begränsad.
Läs mer om Störning Klarälvsbanan 17 maj

Vi undervisar på Kulturskolan

Om du behöver komma i kontakt med någon av oss lärare är du välkommen att höra av dig till någon av nedanstående e-postadresser.

 

Adam Dénes

adam.denes@forshaga.se

Adam undervisar i piano.
"Jag är en smålänning från Smålandsstenar som blivit kär i Värmland. Fråga gärna mig hur du säger hej på ungerska!"

 

Profilbild på Anki Löwenhamn

Anki Löwenhamn

annchristine.lowenhamn@forshaga.se

Anki undervisar i sång, funktionsinriktad musikterapi (FMT), sångensemble/kör och orkesterklass.
"Jag brukar gå under Musik-Anki och väldigt många av Forshagas ungdomar har haft mig som musiklärare. Jag har nog alltid velat jobba med musik, fast jag provade på att vara tandsköterska ett tag."

 

Porträttbild på David Olsson

David Olsson

david.olsson@forshaga.se

David undervisar i gitarr.

 

Emanuel Blom

emanuel.blom@forshaga.se

Emanuel undervisar i träblåsinstrument (saxofon, klarinett och blockflöjt).
"Jag är uppväxt i Tiveden (Västergötland) men har nu hamnat i Värmland och trivs väldigt bra. När jag var liten ville jag som stor bli skrotsamlare."


Profilbild på Evelina Falkelind

Evelina Falkelind

evelina.falkelind@forshaga.se

Evelina undervisar i dans.
"Jag är född, uppvuxen och bor i Kil. Förutom att dansa har jag en förkärlek för vandring och snowboard."

 

Johan Lundborg

johan.lundborg@forshaga.se

Johan undervisar i bleckblåsinstrument (trumpet, trombon och tuba).
"Jag är från Säffle från början men bor nu i Arvika. På fritiden gillar jag att spela dataspel."


Lovisa Fhinn

lovisa.fhinn@forshaga.se

Lovisa undervisar i slagverk.
"Jag är född och uppväxt i Ångermanlands djupa skogar men har sedan 2015 bott i Arvika då jag studerat till musiklärare vid Musikhögskolan Ingesund. Jag började spela trumset på kulturskola när jag var 9 år!"

 

Profilbild på Marie Hettwer

Marie Hettwer

marie.hettwer@forshaga.se

Marie är kontaktperson för Kulturskolans verksamhet inom bild och form.

 

 

Dela denna information:

Tipsa en kompis

Sidan uppdaterad: av

Sidan uppdaterad:

2022-05-02