Till starsidan
Till starsidan

Vi undervisar på Kulturskolan

Om du behöver komma i kontakt med någon av oss lärare är du välkommen att höra av dig till någon av nedanstående e-postadresser.

 

Adam Dénes

Jag undervisar i piano. Jag är en smålänning från Smålandsstenar som blivit kär i Värmland. Fråga gärna mig hur du säger hej på ungerska!

adam.denes@forshaga.se




 


Profilbild på Anki Löwenhamn

Anki Löwenhamn

Jag undervisar i sång, funktionsinriktad musikterapi (FMT) och sångensemble/kör. Jag brukar gå under namnet Musik-Anki och många har haft mig som musiklärare. Jag har nog alltid velat jobba med musik, men ett tag provade jag på att vara tandsköterska.

annchristine.lowenhamn@forshaga.se



 

Porträttbild på David Olsson

David Olsson

Jag undervisar i gitarr.

david.olsson@forshaga.se





 


Charlie Nord

Jag undervisar i bleckblåsinstrumenten trumpet, valthorn, baryton, trombon och tuba. Jag är född i Karlstad och har bott i de Värmländska skogarna i hela mitt liv (hittills). När jag inte spelar musik tycker jag om att spela både datorspel och brädspel!

charlie.nord@forshaga.se







Fotografi på Dan

Dan Tideström

Jag undervisar i musik på hubben. Jag gillar musik, både snabb, hård, långsam och vacker.

dan.tidestrom@forshaga.se









Emanuel Blom

Jag undervisar i träblåsinstrument - saxofon, klarinett och blockflöjt. Jag är uppväxt i Tiveden, Västergötland, men har nu hamnat i Värmland och trivs väldigt bra. När jag var liten ville jag som stor bli skrotsamlare.

emanuel.blom@forshaga.se




 

Profilbild på Evelina Falkelind

Evelina Falkelind

Jag undervisar i dans. Jag är född, uppvuxen och bor i Kil. Förutom att dansa har jag en förkärlek för vandring och snowboard.

evelina.falkelind@forshaga.se





 

Lovisa Fhinn

Jag undervisar i slagverk. Jag är född och uppväxt i Ångermanlands djupa skogar men har sedan 2015 bott i Arvika då jag studerat till musiklärare vid Musikhögskolan Ingesund. Jag började spela trumset på kulturskola när jag var 9 år!

lovisa.fhinn@forshaga.se




 

Profilbild på Marie Hettwer

Marie Hettwer

Jag är kontaktperson för Kulturskolans verksamhet inom bild och form.

marie.hettwer@forshaga.se





 


Grafisk bild på person med noter runt om 

Viktoria Hertz

Jag undervisar i fiol.

viktoria.hertz@forshaga.se



 

 

 

 

Dela denna information:

Tipsa en kompis

Sidan uppdaterad: av

Sidan uppdaterad:

2022-09-27